Kategorie
Nawożenie Ogrodnictwo

Jakie są zalety korzystania z ekologicznych nawozów?

Nawożenie roślin jest jednym z ważnych etapów ich pielęgnacji. Mimo, że niektóre nawozy mają wiele skutków niepożądanych, ciężko z nich nie korzystać. Nie zawsze bowiem warunki naturalne pozwalają naszym roślinom na optymalny rozwój.

O ile uprawiając warzywa na niewielką skalę, możemy z nawozów zrezygnować, o tyle rolnicy mogą już mieć z tym problem. Na szczęście możemy sięgnąć po nawozy naturalne, które będą bezpieczne zarówno dla małych jak i dużych upraw. 

Jakie nawozy ekologiczne można kupić?

Ekologiczne nawozy stają się coraz popularniejsze. Dlatego też duży ich wybór znajdziemy zarówno w stacjonarnych jak i internetowych sklepach ogrodniczych. To dobra opcja dla każdego kto ceni sobie zrównoważone, bezpieczne dla środowiska naturalnego uprawy. Najczęściej możemy spotkać nawozy pochodzenia zwierzęcego, ale stosunkowo dużą popularnością cieszą się również nawozy pochodzenia zwierzęcego.

Do najpowszechniej kupowanych nawozów ekologicznych zaliczyć można obornik kurzy. Rolnicy bardzo chętnie sięgają również po obornik koński czy bylęcy. Zanim wybierzemy konkretny nawóz, dowiedzmy się jakie wymagania mają posadzone przez nas rośliny. Jeżeli potrzebują one dużej ilości azotu w glebie, nawóz z obornika kurzego będzie strzałem w dziesiątkę. Do roślin, które szczególnie potrzebują azotu w glebie zalicza się przede wszystkim rośliny motylkowe, a także dynie. 

Poznaj zalety nawozu ekologicznego. 

Jak już zostało wspomniane, nawozy ekologiczne są polecane przede wszystkim osobom, które cenią sobie bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego rozwiązania. Koszty związane z produkcją nawozów ekologicznych są zazwyczaj niższe niż te, które konieczne są do uzyskania nawozów chemicznych. Z tego też względu możemy zakupić je przeważnie za korzystną cenę.

Nawozy pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego mają szansę pomóc naszym roślinom na różne sposoby. Warzywa oraz krzewy owocowe mają szansę dać nam obfity plon. Rośliny kwitnące odwdzięczą się nam wyjątkowo dekoracyjnym wyglądem. Kwiaty będą liczniejsze i większe. Nie da się również nie wspomnieć o tym, że im lepsza jakość gleby, tym większa odporność poszczególnych roślin na szkodniki, które mogą powodować poważne szkody w uprawach.